Za školou o škole

Marod, ne-marod, PIŠ!

 

Tak to byla smršť.
Po zveřejnění článku Když máme doma maroda nám přišlo neuvěřitelné množství emailů, že právě vy musíte dopisovat naprosto vše. Každé cvičení a do posledního puntíku.
 

No páni!

(Pokračování textu…)

Když máme doma maroda…

 

Pokud vám onemocní dítě, je to vždycky problém. A teď nemám na mysli uvolňování se z práce a vysvětlování šéfovi, proč si zase berete paragraf. V dnešní době, kdy i babičky pracují, je hlídání dětí v době nemoci opravdu oříšek. Já se chci dnes zaměřit na jinou věc – na zameškané učivo. Samozřejmě chcete, aby dítě neztratilo krok s učivem ve škole a aby nemuselo další týden ve škole plavat v každém předmětu. Jak to ale udělat, když je dítě unavené, otrávené, nic ho nebaví a je problém ho zabavit? Jak do toho ještě vtěsnat učení?

(Pokračování textu…)

Na vánoční přání i do lednového slohu

 

Proč dnes píšeme slovo Vánoce s velkým V a na starých pohlednicích je všude s malým? Kdy je nový rok a kdy Nový rok? Máme Ježíška nebo ježíška? Slavíme Silvestra nebo silvestra? A jak je to s tím štědrým  Štědrým dnem? (Pokračování textu…)

Nechte své dítě psát úkoly na houpačce!

 

Nejlepší samozřejmě je, pokud si vaše dítko žádný domácí úkol nepřinese a vy můžete učivo procvičovat dle vašeho gusta –vymýšlet z písmen jména příšerek, zahrát si ufounskou násobilku, bingo na vyjmenovaná slova…prostě si hrajete. Jenže občas si děti úkol přinesou a převážně v 1. třídě jsou domácí úkoly na denním pořádku.

(Pokračování textu…)