Stáhněte si zdarma ebook, kde najdete hned 2 hravé skládačky na procvičení psacích a tiskacích písmenek.

Každou hlásku, kterou vyslovíme,můžeme zapsat hned 4 různými znaky:
když vyslovíme například hlásku P, můžeme ji napsat jako velké tiskací, malé tiskací, velké psací a malé psací písmenko.

Navíc – hlásek máme v abecedě 27.

Vynásobte si to 4… máte výsledek?

Je to tak.

Děti se musí naučit 108 různých znaků. A když připočteme ještě písmenka s háčky a čárkami, jsme na čísle ještě větším.

Dětem se proto z počátku písmenka pletou. Běžně se stává, že i třeťáček se musí zamyslet nad některým tvarem velkého psacího písmene a když například zamění velké psací S za L, je nejen v diktátu na malér zaděláno.

Je proto důležité vše důkladně procvičovat.  A jak jinak, než HRAVĚ.

Jmenuji se Jaromíra Bednářová

a jsem učitelka na 1. stupni ZŠ.

Propaguji myšlenku, že ke správnému pochopení a zapamatování si učiva, je nutné zapojit nejen myšlení,  pohyb a sluchovou a zrakovou oporu, ale hlavně ZÁBAVU.

Podrobný návod a využití najdete uvnitř ebooku.

Tyto skládanky jsou vhodné pro prvňáčky, druháčky, třeťáčky a pozor – i pro předškoláky.

Předškoláčkovi  předložte jablíčka v celku jako předlohu a může skládat. Není nutné, aby písmenka znal – podle předlohy by měl zvládnout složit k sobě stejné znaky, jako má na předloze. Takovéto hry se předškoláčkům doporučují, jde o procvičení zrakové pozornosti, která je velmi důležitá ke vzdělávání.

Zde níže do formuláře zadejte svůj email, stáhněte si tak e-book Jablíčkové písmenkování a získejte s ním i pravidelnou dávku (nejen) školazveselácké inspirace!

 

 

Vaše osobní údaje (jméno, e-mailová adresa) jsou u mě v bezpečí a budu (Mgr. Jaromíra Bednářová, IČ 87185954) je na základě vašeho souhlasu zpracovávat podle zásad ochrany osobních údajů, které vycházejí z české a evropské legislativy.

Stisknutím tlačítka vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním potřebným pro zaslání eBooku a dalších e-mailů ode mě, které se budou týkat tipů pro zábavní vzdělávání dětí.

Svůj souhlas můžete kdykoli odvolat kliknutím na tlačítko ODHLÁSIT v každém zaslaném e-mailu

Share This
Pocitadlo Web4U.cz