V tomto článku  se mrkneme, jak si poradit, když se dítěti pletou velká psací S, Z a L.

Tato písmenka jsou si velmi podobná a liší se pouze v drobnostech – a právě v těch drobnostech si je děti mnohdy pletou, takže ještě třeťák dokáže místo velkého psacího L napsat S.

Ukážeme si proto jednoduché pomůcky, jak si tato písmenka lépe zapamatovat a více si je už neplést.

Písmenko S

Když se děti toto písmenko učí, většinou je použita pomůcka – had syčíííí – láká k tomu už jen tvar písmenka, pod kterým si můžeme tělo hada lehce představit. Psací má výhodu, že končí stejně jako tiskací – stejnou vlnkou. Můžeme si tedy představit hada, který končí stočeným ocáskem.

Písmenko Z

Zde je hlavně důležitý “zobáček”, kterým toto psací písmenko začíná, a na který právě děti často zapomínají.

Takže: Z Začíná Zobáčkem.

Když si ze Z uděláme (nakreslíme) ptáčka Zpěváčka, bude se to dětem představovat (a pamatovat) ještě lépe.

Písmenko L

Z písmenka L si můžeme udělat loďku (je vždy fajn vymyslet něco, co daným písmenkem začíná).

A loďka pluje na vlnkách. A právě ty vlnky využijeme, protože psací velké L vlnkou začíná i končí. 🙂

Celé video je ke zhlédnutí zde:

Jára Bednářová Jára Bednářová

Mám 21 let zkušeností jako učitelka 1. stupně ZŠ. Ukazuji rodičům, jak přežít školní docházku svých dětí s úsměvem. Propaguji myšlenku, že k lepšímu pochopení a zapamatování si učiva je nutné zapojit nejen myšlení, zrakovou a sluchovou oporu a pohyb, ale hlavně – zábavu! Více se dočtete zde "Kdo jsem". Mnoho námětů, jak doma nešedivět nad úkoly svého potomka, ale v klidu si u toho popíjet kávičku najdete ZDE .


Share This
Pocitadlo Web4U.cz