fbpx

Školní kalendář tohoto typu používám už několik let.

Vždy si každý měsíc vytisknu ve velikosti A3, pověsím ve třídě na viditelné místo a průběžně tam zaznamenávám všechny naše třídní akce, které nás daný měsíc čekají.

Pro mě je to výborné v tom, že stačí jeden pohled a přesně vím, ve kterém týdnu mám už nějakou akci a kdy naopak mám ještě místečko na nějaký projekt nebo návštěvu divadla.
A děti se rády chodí o přestávce koukat, kdy nás co čeká – má to výhodu: neptají se mě, ale učí se samy orientaci v kalendáři.  🙂

Kamarádka ho využívá doma – kalendář visí nalepený na dveřích dětského pokojíčku a zaznamenává tam školní i mimoškolní akce obou dětí. Ještě to vypilovala tím, že akce starší dcery píše zeleně a mladší dcery oranžově. Opět tak mají všichni přehled, kdy, kdo a co má.

A přidávám skvělý tip z FB diskuze, jak se dá jinak pracovat s kalendářem ve třídě:

Za tip paní učitelce moc děkuji.

Kalendář (září 2020 až červen 2021) ke stažení a tisku ve formátu pdf najdete ZDE.

Kalendář (září 2020 až srpen 2021) ke stažení a tisku ve formátu pdf najdete ZDE

Ať kalendář dobře slouží i vám. 🙂

ukázka:

Jára Bednářová Jára Bednářová

Mám 20 let zkušeností jako učitelka 1. stupně ZŠ. Ukazuji rodičům, jak přežít školní docházku svých dětí s úsměvem. Propaguji myšlenku, že k lepšímu pochopení a zapamatování si učiva je nutné zapojit nejen myšlení, zrakovou a sluchovou oporu a pohyb, ale hlavně – zábavu! Více se dočtete zde "Kdo jsem". Mnoho námětů, jak doma nešedivět nad úkoly svého potomka, ale v klidu si u toho popíjet kávičku najdete ZDE .


POUZE DO KONCE ŘÍJNA 

 Více: ZDE

You have Successfully Subscribed!

Pin It on Pinterest

Share This