fbpx

Školní kalendář tohoto typu používám už několik let.

Vždy si každý měsíc vytisknu ve velikosti A3, pověsím ve třídě na viditelné místo a průběžně tam zaznamenávám všechny naše třídní akce, které nás daný měsíc čekají.

Pro mě je to výborné v tom, že stačí jeden pohled a přesně vím, ve kterém týdnu mám už nějakou akci a kdy naopak mám ještě místečko na nějaký projekt nebo návštěvu divadla.
A děti se rády chodí o přestávce koukat, kdy nás co čeká – má to výhodu: neptají se mě, ale učí se samy orientaci v kalendáři.  🙂

Kamarádka ho využívá doma – kalendář visí nalepený na dveřích dětského pokojíčku a zaznamenává tam školní i mimoškolní akce obou dětí. Ještě to vypilovala tím, že akce starší dcery píše zeleně a mladší dcery oranžově. Opět tak mají všichni přehled, kdy, kdo a co má.

A přidávám skvělý tip z FB diskuze, jak se dá jinak pracovat s kalendářem ve třídě:

Za tip paní učitelce moc děkuji.

Na základě žádostí kolegyň z MŠ je kalednář celoroční – tedy do srpna 2022. 🙂 Je jen na vás, kolik měsíců si vytisknete.

 

Kalendář (září 2021 až srpen 2022) ke stažení a tisku ve formátu pdf najdete ZDE

 

Ať kalendář dobře slouží i vám. 🙂

 

ukázka:

Jára Bednářová

Mám 21 let zkušeností jako učitelka 1. stupně ZŠ. Ukazuji rodičům, jak přežít školní docházku svých dětí s úsměvem. Propaguji myšlenku, že k lepšímu pochopení a zapamatování si učiva je nutné zapojit nejen myšlení, zrakovou a sluchovou oporu a pohyb, ale hlavně – zábavu! Více se dočtete zde "Kdo jsem". Mnoho námětů, jak doma nešedivět nad úkoly svého potomka, ale v klidu si u toho popíjet kávičku najdete ZDE .


🤔 Myslíte si, že se vaše dítě nenaučí násobilku?🤔
👉 OMYL! 👈


 

 

Klikněte ZDE

a uvidíte

 

You have Successfully Subscribed!

Pin It on Pinterest

Share This
Pocitadlo Web4U.cz