Novinka roku 2020, kterou napsala Radana Dungelová. Ta se vedle své práce v brněnské ZOO zároveň věnuje publikování v populárně naučných časopisech, fotografování divokých zvířat a cestování.

Láska ke zvířatům tak prolíná celou knížkou v příjemném jemném módu, který má takový ten dar, že se vám chce po přečtení jít stlouci ptačí budku.

 

 

Čim a Čára jsou dva malí vrabčáci, kteří žijí na zahradě dědy Honzy. Za dědou často jezdí vnoučata Honzík a Anička. Příběh tak chvíli vypráví člověk a chvíli vrabčák.

A není to jen tak ledajaký příběh. Prožijeme s vrabčáky celý rok a pořádně nakoukneme k nim domů do jejich hnízda.
Seznámíme se s jejich ptačími sousedy; dozvíme se například, proč si vrabci čechrají peří; zjistíme, proč mají ptáčci rádi trnité keře a před čím je chrání; nebo jak který ptáček přežívá zimu… a mnoho dalších zajímavostí ze života našich ptáčků.
Taky se dozvíme jak to dopadlo se sýkorkou nebo budníčky a kdo zahradu navštívil od protinožců.

 

 

Knížka je doprovázená krásnými kresbami Jana Dungela. U kreseb ptáčků jsou navíc jejich názvy, takže když čtete třeba o strnadovi, rovnou vidíte, jak je krásně barevný a jak přesně vypadá.

Příběh je velmi poutavý a vím, že se malým čtenářům bude hodně líbit.

Knížku vydalo nakladatelství Portál a na webu nakladatelství ji najdete  ZDE 

 

 

 

Jára Bednářová

Mám 21 let zkušeností jako učitelka 1. stupně ZŠ. Ukazuji rodičům, jak přežít školní docházku svých dětí s úsměvem. Propaguji myšlenku, že k lepšímu pochopení a zapamatování si učiva je nutné zapojit nejen myšlení, zrakovou a sluchovou oporu a pohyb, ale hlavně – zábavu! Více se dočtete zde "Kdo jsem". Mnoho námětů, jak doma nešedivět nad úkoly svého potomka, ale v klidu si u toho popíjet kávičku najdete ZDE .


POZOR -  jen nyní máte možnost získat 5. ročník zcela zdarma! 
Více: ZDE    

 

You have Successfully Subscribed!

Share This
Pocitadlo Web4U.cz