Blíží se nám konec školního roku a s ním přibývá i dotazů mých kamarádek, jaký dáreček pořídit paní učitelce a jestli nemám tip na něco originálního.

Ačkoli to mnohé asi překvapí, nemám poslední školní den moc ráda. A už vůbec ne, když se loučím s třídou po několika letech.
Ať se to někomu líbí nebo ne, učitelka si většinou se svými žáky vybuduje docela blízký vztah. Přece jen je s dětmi 10 měsíců, 5 dní v týdnu,  4 či 5 hodin denně… to už bez nějakého vztahu prostě nejde.  A poslední školní den je ve znamení loučení.  Když se ke všemu loučí se třídou, kterou má několik let, je to loučení vždy poměrně smutné a plné slziček na obou stranách.

Vraťme se ale k hlavní myšlence  tohoto článku. 🙂 

 

Klasika je květina, bonboniéra, svíčka, hrníček…

…poslední léta také začínají převládat FOOD dárečky – takže různé čaje, kávy, kvalitní čokoláda nebo i lahvinka vína.  (Jednou se mi sešly 4 …můj strhaný obličej na konci června zřejmě některé rodiče vedl k dojmu, že nutně potřebuji relaxaci v podobě nohou na stole a nalité dvojky. Musím přiznat, že jsem hned večer přesně tohle udělala a bylo to fajn.)   🙂

FOOD dáreček můžete taky se svým dítkem přímo vyrobit, stejně jako Štěpánka Čápová, která společně se svou dcerkou upekla pro paní učitelky  celozrnný kváskový chleba.  Paní učitelky z něj měly velkou radost a obě se shodly, že tak originální dárek ještě nedostaly. Recept i celý postup najdete v tomto článku na blogu: stepankacapova.cz.

Kolegyně  každoročně dostává tyčky kvalitních salámůprotože rodiče Pepíka Nováka z její třídy mají řeznictví. A od druhého žáčka dostává bedýnku různých kozích sýrů – ano, rodiče mají kozí farmu.
Já jednu dobu dostávala sadu bloků, propisek a zvýrazňovačů, protože rodiče mého žáka vlastnili velkosklad školních a kancelářských potřeb.  Fantazii se zkrátka meze nekladou a nemějte obavy, že praktickým dárkem učitele urazíte. Naopak!

Také se začínají objevovat různé dárkové poukazy – na nákup v supermarketu, v drogerii, ale třeba i lístky do kina…

Jedna má bývalá kolegyně dostala od svých čtvrťáků plakát s obrázky různých koutů naší vlasti, v popředí převládal velký nápis:  NA PRÁZDNINOVÉ VÝLETY a u toho byl poukaz na koupi pohonných hmot u nedaleké čerpací stanice. Na dárek přispěly všechny děti ze třídy. Ovšem nutno podotknout, že takovýto dárek vyžaduje domluvu všech dětí i rodičů, což mnohdy prostě není možné.

                                                                          Tato  krásná sladká kytice

 

je také originální a milý dáreček, přitom jeho příprava vám zabere méně času než čekání ve frotně  v květinářství a určitě vám s jeho výrobou rády pomohou i vaše ratolesti. Já tak před rokem dostala kytici gerber, ze které vykukovaly čokoládky MERCI.

Kreativnější maminky mohou využít svých šikovných rukou a paní učitelce darovat jako poděkování třeba vlastnoručně vyrobenou deku, stejně jako  maminka a zároveň majitelka kreativního webu a eshopu s látkami Renata Pekařová. 

Před pár lety jsem na konci školního roku dostala od jedné holčičky tento úžasný FOOD dárek.

Originální, plný vitamínů a určitě i levnější než kytice tří růží.  

K ananasu stačí přivázat libovolnou květinku a pěkný a originální dárek je na světě. Úvodní fotografii upravených ananasů jsem dostala od Moniky Červinkové, která je přichystala pro paní učitelky svého syna Patrička.

Přeji všem krásný a pohodový závěr školního roku.

Více pomůcek na přípravu do školy ZDE.
Jára Bednářová

Mám 21 let zkušeností jako učitelka 1. stupně ZŠ. Ukazuji rodičům, jak přežít školní docházku svých dětí s úsměvem. Propaguji myšlenku, že k lepšímu pochopení a zapamatování si učiva je nutné zapojit nejen myšlení, zrakovou a sluchovou oporu a pohyb, ale hlavně – zábavu! Více se dočtete zde "Kdo jsem". Mnoho námětů, jak doma nešedivět nad úkoly svého potomka, ale v klidu si u toho popíjet kávičku najdete ZDE .


POZOR -  jen nyní máte možnost získat 5. ročník zcela zdarma! 
Více: ZDE    

 

You have Successfully Subscribed!

Share This
Pocitadlo Web4U.cz