Toto jsme kdysi vymysleli s mými páťáky v hodině slohu – básničku na slovní druhy.  Trošku jsem si tenkrát připadala jako ve scénce Šimka a Grossmanna, když skládali píseň “Onehda jsem po ránu, točil klikou…”, ale nakonec jsme to dali. 🙂

Využívání různých básniček, říkadel a dalších mnemotechnických pomůcek, je skvělým pomocníkem  při vyvozování a zapamatování si učiva.

slovni druhy

 

Více pomůcek na přípravu do školy ZDE.

Jára Bednářová Jára Bednářová

Mám 21 let zkušeností jako učitelka 1. stupně ZŠ. Ukazuji rodičům, jak přežít školní docházku svých dětí s úsměvem. Propaguji myšlenku, že k lepšímu pochopení a zapamatování si učiva je nutné zapojit nejen myšlení, zrakovou a sluchovou oporu a pohyb, ale hlavně – zábavu! Více se dočtete zde "Kdo jsem". Mnoho námětů, jak doma nešedivět nad úkoly svého potomka, ale v klidu si u toho popíjet kávičku najdete ZDE .


Share This
Pocitadlo Web4U.cz