fbpx

Mikuláš – krásná česká tradice, kterou milují snad všechny děti.

Jenže s Mikulášem chodí čerti..

Tak jako každý rok, i letos se zaplnil Facebook s nabídkami, kde je na fotce maska krampusáckého čerta a pod tím info, že k vám za nějaké 2-3 stovky přijde na Mikuláše.
A pod jedním takovým příspěvkem jsem před chvílí viděla hned několik objednávek doplněné občas větičkou typu – tak snad konečně začne poslouchat apod. ?

Jako tohle si vážně někdo pozve domů na vlastní děti?
DOMŮ, kde se mají děti cítit bezpečně?

 

A kam zmizeli čeští čerti? 
Snad naše staré dobré české čerty, nevystřídali hrůzostrašní démoni.
Zatímco my jako malí bezpečně v tom šmírem pomazaném obličeji poznali strejdu od vedle, tak dnešní děti vidí jen neidentifikovatelné a strach nahánějící masky.

 Jasně, taky na ně ráda mrknu, ale jsem dospělá ženská, kterou tyhle potvůrky opravdu nebudou děsit ve snu. Ale malé děti?

Čeští čerti přece bývali odjakživa milí ňoumové nebo sympatičtí dobráci. Například tohoto čerta snad miluje celý národ. Já teda joooo, přiznávám bez mučení. 🙂 

zdroj: csfd.cz

Tak snad bude letos v ulicích více těch našich českých  “strejdů od vedle”. 

A aby nám-vám-dětem to čekání na Mikuláše rychleji ubíhalo, přichystala jsem  3 chytré omalovánky.

Stahujte kliknutím na obrázek. 

A pokud chcete další nášup podobných pracovních listů – tentokrát s vánoční tematikou – klikněte TADY.

Jára Bednářová Jára Bednářová

Mám 20 let zkušeností jako učitelka 1. stupně ZŠ. Ukazuji rodičům, jak přežít školní docházku svých dětí s úsměvem. Propaguji myšlenku, že k lepšímu pochopení a zapamatování si učiva je nutné zapojit nejen myšlení, zrakovou a sluchovou oporu a pohyb, ale hlavně – zábavu! Více se dočtete zde "Kdo jsem". Mnoho námětů, jak doma nešedivět nad úkoly svého potomka, ale v klidu si u toho popíjet kávičku najdete ZDE .


Pin It on Pinterest

Share This