17. listopadu 2017 vydává nakladatelství ELMAVIA svůj nový titul Vincek, Vlk a Lucinka. Kniha je volným pokračováním dětmi i dospělými oblíbeného titulu POHRÁTKY aneb Cesta pavoučka Vincka, který se za krátký čas stal dětským knižním bestsellerem. Kniha Vincek, Vlk a Lucinka bude slavnostně pokřtěna v pátek 17. listopadu ve 14 hodin u pilíře Karlova mostu za účasti tvůrčího týmu a významných hostů.

 

Za nakladatelstvím ELMAVIA stojí spisovatelka Pavla Soletka Krátká a malířka Marie Snášelová Štorková. Tyto dvě mladé tvůrkyně v roce 2015 představily svou prvotinu Pohrátky aneb Cesta pavoučka Vincka, na kterou o rok později navázaly stejnojmennou audioknihou, na které v režii spolupracoval Jan Jiráň, autorskou hudbu složil Dominik Renč a hlasy hlavním hrdinům propůjčili Jiří Lábus, Bára Hrzánová, Mirek Táborský, Klára Sedláčková-Oltová, Andrea Elsnerová a Arnošt Goldflam. V roce 2016 pak spolu s populárním zahradním architektem Ferdinandem Lefflerem vydalo tvůrčí duo knihu KukadýlkO. Spoluautorkou nejnovější knihy Vincek, Vlk a Lucinka je známá psychoterapeutka Marie Madeira.

 

 

Pavlo Soletko, Maruško, velmi mě zaujal váš příběh a vaše spolupráce. Jak to vlastně všechno začalo?

Pavla Soletka: Seznámily jsme se přes naše starší děti, když jim byly 2 roky, a my s nimi chodily na pohybový kroužek do Sokola. Hodně jsme si sedly. A začaly jsme trávit společně čas a navzájem si pomáhat s hlídáním. 
Maruška: Teď je Šimonovi a Mariance skoro 7 let a jsou – stejně jako my – nerozluční parťáci. Dlouho si mysleli, že jsou i s mladší Valentinkou a Viktorkou všichni sourozenci. 🙂 

 

 

Odkud se vzal nápad tvořit knihy pro malé i velké?

Pavla Soletka: Jsem původní profesí učitelka francouzštiny a tělesné výchovy a miluju práci s lidmi, zejména s těmi nejmenšími lidmi. Líbí se mi jejich upřímnost, otevřená srdce a radost. Je to tak inspirativní. Když jsem byla na rodičovské dovolené se Šimonem, napadlo mě spolu s ním vymýšlet příběhy, které zpracovávají témata z běžného fungování dospělých a dětí. Zodpovídat otázky, kterými můžeme obrazně a poeticky dětsky porozumět světu kolem a v nás. Aniž jsem to na začátku věděla, už vznikaly Pohrátky. Když už bylo příběhů více, napadlo mě vydat je jako knihu. Oslovila jsem tedy s tímto nápadem Marušku a ta se nadchla. Šly jsme do toho.
Maruška: Z původního záměru, že nabídneme rukopis i s hotovými ilustracemi do vybraného zaběhnutého nakladatelství, po intenzivním půl roce rychle sešlo. Paralelně ten samý půlrok jsme knihu Pohrátky dokončovaly a postupně do našeho tvůrčího týmu přibíraly naše schopné přátele – grafičku, redaktorku, knihtiskaře a PR poradkyni. A vlastně jsme pak zjistily, že celý tým potřebný k vydání knihy máme utvořen. Jediné, co scházelo, byla distribuce. Ale to byla pro nás výzva. Rozhodly jsme se intuitivně a za pomocí selského rozumu knihu dostat ke čtenářům samy.

 

 

To je zajímavé. A jak jste tedy, v tuto danou chvíli neznámé a začínající autorky, distribuci vymyslely?

Pavla Soletka: Nápadů máme vždy v rukávu hodně. Důležité je říci, že svou práci máme moc rády. Každý jednotlivý krok nad tvorbou a vydáním knihy jsme opravdu samy udělaly. Od začátku do konce. Jsme pečlivé, na všechno se ptáme a zjišťujeme. Tudíž nám i přicházejí ty pravé nápady v pravý čas. Věděly jsme, že naší předností a talentem je osobní přístup a komunikace s lidmi. Proto jsme začaly oslovovat školky, školy, knihovny a mateřská centra s nabídkou tvořivých dílen a setkání s tématem Jak se rodí kniha. Přijde nám důležité, abychom my všichni dospělí vedli děti k lásce a úctě k lidské práci. Chceme, aby děti věděly, že kniha je krásná a důležitá věc. Také si moc přejeme, aby nejen nad našimi knihami trávili malí i velcí společný čas.
Marie: A kromě těchto besed a tvořivých dílen, jsme začaly jezdit na různé rodinné festivaly a výstavy. Také si osobně vybíráme jednotlivá prodejní místa – kavárničky, malá knihkupectví, která mají duši. S každým knihkupcem a kavárníkem se známe osobně, též na toto dbáme. Přátelské a osobní vztahy jsou prostě nejdůležitější. Spolupráce vás pak stále baví. 

 

Holky, z vašeho nasazení je cítit velká energie. To je nabíjející a inspirativní i pro okolí. Děkuji vám za to. Možná ještě na závěr, kde se dají tedy konkrétně knihy z vaší dílny nakladatelství Elmavia včetně té nové Vincek, Vlk a Lucinka pořídit? 

 

Moc děkujeme za vstřícná slova. Nejjednodušší cestou je vstoupit na naše nové webovky www.elmavia.cz a objednat si knihy včetně té nové přímo na elmavíím e-shopu, který je jejich součástí. O objednávky se staráme my s Maruškou, rády vepíšeme osobní věnování. Předprodejní cena nejnovější knihy Vincek, Vlk a Lucinka je do 14. listopadu 300Kč a poté za doporučenou prodejní cenu 340Kč.

 

Ještě jednou holky díky za rozhovor a ať se vám i nadále dobře vede a máte spoustu nápadů.

 

My také moc děkujeme. Ať se vám všem daří a ať v našem rybníčku přibývá stále více veselých a tvořivých odvážlivců. 
Jára Bednářová

Mám 18 let zkušeností jako učitelka 1. stupně ZŠ. Ukazuji rodičům, jak přežít školní docházku svých dětí s úsměvem. Propaguji myšlenku, že k lepšímu pochopení a zapamatování si učiva je nutné zapojit nejen myšlení, zrakovou a sluchovou oporu a pohyb, ale hlavně – zábavu! Více se dočtete zde Můj příběh Mnoho námětů, jak doma nešedivět nad úkoly svého potomka, ale v klidu si u toho popíjet kávičku najdete Tady .


S Rozárkou do školyMÁTE DOMA BUDOUCÍHO PRVŇÁČKA

a chtěli byste ho na školu co nejlépe připravit?
Chcete mít doma radostného a sebevědomého žáčka, který bude ze školy nadšený?

Chcete mít jistotu, že jste pro jeho pohodový nástup do školy udělali maximum?

 Více ZDE

You have Successfully Subscribed!

Pin It on Pinterest

Share This