Hra na výuku a procvičení znázornění času na klasických i digitálních hodinách.

Tuto hru, která pomůže při výuce porozumění času na ciferníku i digitálního času,  rozhodně použijte v momentě, kdy vaše děti ovládají a znají základní čas na ciferníku. I ve škole se děti nejdříve seznamují s časem na ciferníku.

Hodiny vždy učíme od pojmu: celá. Tzn: 3 hodiny, 10 hodin – tedy čas, kdy velká ručička je vždy na 12. Poté učíme používat i velkou ručičku – půl, čtvrt, třičtvrtě.

Naučit poznávat hodiny není určitě záležitost jednoho odpoledne. Dejte tomu proto čas a každou část pořádně procvičte.

Až opravdu starší děti (3. třída) zvládají spojit výraz „3:15“  jako  „čtvrt na čtyři“.  Některé děti se lépe orientují na klasickém ciferníku,  jiné  zvládnou lehce digitální a potíže mají více s klasickými hodinami.

A právě pro procvičení  určování času na  klasických hodinách i digitálních je  tato hra vhodná.

ucime se cas

Hodiny si můžete stáhnout  ZDE , kostku ZDE.  Dále budete potřebovat 2 hrací kostky,  fólii a fix (ne permanentní.)

Hodiny i kostku si vytiskněte. Hodiny zalaminujte, nebo použijte kancelářskou fólii. Dnes se dají už také zakoupit fólie pro zapisování fixem, kde se dá lehce papír kdykoli vyměnit za jiný.  Kostku vystřihněte  a slepte.

Postup hry viz video:

 

Více pomůcek na přípravu do školy ZDE.

 

Jára Bednářová

Mám 21 let zkušeností jako učitelka 1. stupně ZŠ. Ukazuji rodičům, jak přežít školní docházku svých dětí s úsměvem. Propaguji myšlenku, že k lepšímu pochopení a zapamatování si učiva je nutné zapojit nejen myšlení, zrakovou a sluchovou oporu a pohyb, ale hlavně – zábavu! Více se dočtete zde "Kdo jsem". Mnoho námětů, jak doma nešedivět nad úkoly svého potomka, ale v klidu si u toho popíjet kávičku najdete ZDE .


POZOR -  jen nyní máte možnost získat 5. ročník zcela zdarma! 
Více: ZDE    

 

You have Successfully Subscribed!

Share This
Pocitadlo Web4U.cz