Jednoduchá skládanka z papíru, kterou si vyrobíte doma  a díky které můžete hravě procvičovat nácvik tvarů písmen.

ABC4

ABC3

ABC2

ABC1

Pro nácvik písmen je důležité upevnit si jejich tvar. Každé písmenko je totiž třeba zcela zafixovat. Spěcháním tady ničemu nepomůžeme,  naopak  – pokud jsou písmenka probírána  za sebou v rychlém sledu, děti si je poté zaměňují, nejsou si jisté tvary písmen apod.  

Nejdříve dětem písmenka předepisujeme, aby tvar mohly „opsat“. Pak zkoušíme písmena ditkovat a až po zafixování tvarů zkoušíme slova, věty. Doporučuji i hru pojmout obráceně – dítko diktuje písmenka  vám (rodičům, babičce…) a kontroluje, zda vy tvar tvoříte správně. 🙂

Zde v tomto odkazu si můžete stáhnout tvary, potřebné pro tuto skládanku.  Stačí vytisknout, obkreslit, vystřinout a můžete začít skládat.  Z těchto tvarů poskládáte všechna písmenka.

Tvary doporučuji vytvořit z tvrdého papíru, nebo  třeba  i z magnetického papíru, kdy je pak možnost využít k tvorbě písmenek třeba ledničku. 😉 

Více  námětů k hravému nácviku i procvičení písmenek najdete v tomto ebooku Jak na písmenka, který je ke stažení zdarma.

Více pomůcek na přípravu do školy ZDE.

 

Jára Bednářová

Mám 21 let zkušeností jako učitelka 1. stupně ZŠ. Ukazuji rodičům, jak přežít školní docházku svých dětí s úsměvem. Propaguji myšlenku, že k lepšímu pochopení a zapamatování si učiva je nutné zapojit nejen myšlení, zrakovou a sluchovou oporu a pohyb, ale hlavně – zábavu! Více se dočtete zde "Kdo jsem". Mnoho námětů, jak doma nešedivět nad úkoly svého potomka, ale v klidu si u toho popíjet kávičku najdete ZDE .


POZOR -  jen nyní máte možnost získat 5. ročník zcela zdarma! 
Více: ZDE    

 

You have Successfully Subscribed!

Share This
Pocitadlo Web4U.cz