Pokud máte doma předškoláka a v blízkém okolí víc než jednu školu, určitě se zamýšlíte nad tím, kterou  pro své dítě zvolit.

Podle čeho se vlastně pozná dobrá škola?

 

DOPORUČENÍ OSTATNÍCH

V prvé řadě je nutné sehnat si o okolních školách reference od známých, sousedů a kamarádek…, tedy lidí, kteří mají děti školou povinné. Rozhodně si nevybírejte jen na základě JEDNOHO hodnocení. Každý hodnotí školu a učitele subjektivně a většinou podle toho, jak se ve škole daří či nedaří jejich dítěti. Proto je lepší vyslechnout si více názorů.

 

WEBOVÉ STRÁNKY ŠKOLY 

Prohlédněte si webové stránky školy, kde se dozvíte:
 – zda má škola nějaké zaměření (jazyky, sport, matematika…)
 – do jakých projektů je zapojena
 – jaké akce pořádá
 – jaké nabízí kroužky
 – jakých soutěží se žáci účastní
 – pročtěte si školní časopis
 – a prohlédněte si i fotogalerii

Díky tomu získáte ucelenější pohled na celý chod školy.

 

NÁVŠTĚVA ŠKOLY

Pokud vás některá ze škol zaujme, domluvte si telefonicky schůzku a zajděte si do školy osobně. Určitě se vás někdo ujme, provede vás po škole a zodpoví vaše případné dotazy. Některé školy toto řeší Dnem otevřených dveří, které před zápisem pořádají. Všímejte si vybavenosti školy, tříd i přístupu ostatních k vám. Ve škole se musíte cítit příjemně – vy i vaše dítě. 

 

Nebojte se navštívit takto více škol. Vaše dítě v dané škole prožije dalších několik let, to není zrovna málo času. 🙂 Na výběru tedy dost záleží. 

 

A jak probíhá samotný zápis?

Co tam vše budou po vašem dítěti chtít? Můžete na zápis do více škol? Musíte na spádovou školu? 

 

Stáhněte se ebook zdarma  Vše o zápisu do 1. tříd,  kde najdete odpovědi na nejčastější dotazy rodičů předškoláků, a také se dozvíte, jak zápis probíhá.

Share This
Pocitadlo Web4U.cz