Učení malých písmen může být pro děti mnohdy hodně matoucí. Zvláště pokud se jedná o taková písmenka, jak jsou b a d. Existuje však velice jednoduchá a praktická pomůcka, kterou má každé dítě kdykoli vyloženě “po ruce”. Sestavte si “bednu”!

Je to úžasný tip  a Vaše dítě nebude potřebovat nic víc, než své vlastní ruce a trochu představivosti.

Pokud si totiž dáme ruce v pěst, vystrčíme palec nahoru a otočíme dlaně k sobě –  máme proti sobě písmenka b a d.

Jako zde na fotce:

BD1

Máte obavu, že si Vaše dítě  i tak nezapamatuje, která ruka představuje b a která d?

Pro ještě větší ulehčení si představíme (“přečteme”)  slovo bedna! Postačí to slovo  nahlas vyslovit.

 
 BD2

“Bednu” nám totiž  při troše fantazie vytvoří ruce samy:

BD

Pokud dítě  slovo bedna vysloví – tak uslyší, že na začátku je B a uprostřed D. Pokud automaticky kmitá očima jako při čtení – zleva doprava, tak si představí díky tomu správně směr bříška písmene b a pak i směr bříška písmenka d.
 

Je to opravdu super jednoduchý trik, který pomohl už mnoha dětem.

 

PS: Co kdybych vám řekla, že existuje okamžitá možnost: 

⇒ užít si učení se svým dítětem v klidu a v pohodě

 mít neomezený přístup ke všem učitelským nápadům a návodům
z 20leté praxe pedagoga, jak lehce a v pohodičce na veškeré učivo

 jen kliknout a učivo vašemu dítěti vysvětlí učitelka v návodném videu

 mít k dispozici přes 400 hravým tipů na procvičení učiva

     více  ZDE.

 

 

Jára Bednářová Jára Bednářová

Mám 21 let zkušeností jako učitelka 1. stupně ZŠ. Ukazuji rodičům, jak přežít školní docházku svých dětí s úsměvem. Propaguji myšlenku, že k lepšímu pochopení a zapamatování si učiva je nutné zapojit nejen myšlení, zrakovou a sluchovou oporu a pohyb, ale hlavně – zábavu! Více se dočtete zde "Kdo jsem". Mnoho námětů, jak doma nešedivět nad úkoly svého potomka, ale v klidu si u toho popíjet kávičku najdete ZDE .


Share This
Pocitadlo Web4U.cz